ceturtdiena, 2011. gada 1. septembris

Pirmā septembra saulgrieži

A.god. skolotāji, skolnieki, vecāki, klātesošie!

Šodien neskaitāmas Latvijas ģimeņu atvases ar saviem vecākiem ar puķu pušķiem rokās svin saulgriežus. Šodien mēs godinam jaunu sākumu, un varētu teikt, ka 1. septembrim piemīt zināma apgarotība, jo parāda, cik svarīga Latvijas ģimenēm ir izglītība un skola. Skolas gads nav īss tāpēc, lai Jums šī diena jo gaišāka! Novēlu Jums patīkamu satikšanos ar skolasbiedriem un mīļajiem skolotājiem pēc vasaras brīvlaika, un skola, lai top Jums par vietu kur Jūs gaida un kur Tu jūties gaidīts!

Atsākot skolas gaitas pēc raibajiem vasaras notikumiem liela daļa jautājumu ir mūsu pašu ziņā. Ir lietas kuras jāpaveic citiem, un tāpēc ir vecāki, pašavaldības un valsts politiskie vadītāji. Sakarā ar vasaras "vētrainajiem notikumiem politiskajā laukā", daudzas Latvijas ģimenes ir neziņā par savu un bērnu nākotni. Tāpēc, ļoti ceru, ka izvēloties mācīties 25.vsk. kur pats stāvēju šajā laukumā tieši 22 g. atpakaļ, vecāku un bērnu sirdis kļūst mierīgākas, jo Rīgas 25.vsk ielika mums dzīves pamatus - tā iemācīja mums mācīties! Rīgas 25.vidusskolai ir ar ko lepoties, un, piemēram, tie kuri skatījās vakardienas LTV debates varēja pārliecināties, ka man blakus stāvošais 25.vsk. absolvents un vienlaicīgi Tieslietu un Iekšlietu ministrs Aigars Štokenbergs bija galvas tiesu pārāks par pārējiem raidījuma dalībniekiem.

Uz skolu esat atnākuši lieli un mazi un vismaz domās pirmais septembris varētu nospēlēt saulgriežu lomu arī tiem kuriem skolas gaitas priekšā nemaz nestāv. Tāpēc jo svarīgāk padomāt, ko jaunu mēs vēl papildus varam iemācīties ikdienas darba dunā? Mācīšanās uztur garu možu, un palīdz pielāgoties mūžīgi mainīgajai pasaulei. Mācīšanās nenotiek tikai mācību klasē, jo arī deju pulciņā, korī, un basketbola trenniņā mēs katreiz apgūstam ko jaunu. Tāpēc novērtēsim mācīšanās procesu, un, lai tas nekļūst mums par nastu!

Visbeidzot atcerieties, ka galvenais nav atbildēt, jo kā es to mēdzu teikt saviem pirmā kursa studentiem - nav pareizu un nepareizu atbilžu, bet gan dažādas atbilžu interpretācijas. Ar šo es nevēlos ieeslīgt vērtību relatīvismā, bet gan atgādināt, ka mācībās galvenais ir uzdrošināties jautāt un nebaidīties no jautājumiem! Skola nav tikai programmas apgūšana, bet visupirms vieta kur var uzzināt daudz kā jauna par šīs pasaules likumsakarībām. Rīgas 25. vidusskolā papildus studiju programmām Jums ir Eiroklubs un citi pulciņi, un ceru, ka šīm nodarbībām nākotnē pievienosies arī Jaunsardzes nodarbības.

Vēlreiz visiem lieliem un maziem, skolotājiem un vecākiem, sirsnīgu Jums jaunā mācību gada sākumu!


Runa Rīgas 25.vsk. svinīgajā pasākumā 1.septembrī
P.S. Iedvesmu šai runai guvu no Toomas Hendrik Ilves uzrunas

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru