Motivācija

Esi sveiks!


Startēju „Vienotības” sarakstā (No.33), Rīgas vēlēšanu apgabalā, jo esmu pārliecināts par to, ka Latvijas atvērto sarakstu sistēma (+/-) tieši vēlētājiem ļauj vispatiesāk novērtēt partijas biedru paveikto. Savās domās un darbos vienmēr esmu rūpējies par Latvijas attīstību, un tāpēc pēc studijām Tērbatā un Ženēvā (vairāk par manu pieredzi un darbību, atgriežoties Latvijā, var uzzināt šeit) iegūtās zināšanas, pieredze un iemaņas palīdz man sasniegt pozitīvas pārmaiņas jau tagad (nozīmīgākie paveiktie darbi aplūkojami šeit).

Darbs universitātē gadu no gada parāda noteiktu attīstības virzienu – labākie studenti ir labi sagatavoti, bet viduvēji sagatavoto studentu pamata zināšanas pasliktinās no gada uz gadu. Bez izglītības nozares reformām nav iespējama Latvijas rūpniecības atdzimšana. Lai šādas reformas notiktu izglītības jomaa, policijā, veselības aizsardzības un labklājības sfērā, ir nepieciešamas kvalitatīvi sagatavotas politikas. Latvijā var būt vislabāk sagatavotā ierēdniecība pasaulē, bet, ja ierēdniecībai būs jāpaklausa nekvalificētu politiķu norādījumiem, tad rezultāts būs nekvalitatīvs. Tāpēc labus politiķus var sagatavot, ja partijas iekšienē tiek argumentēts par kvalitatīvu rīcībpolitiku sagatavošanu. Vēlēšanu reformas biedrībā esam sagatavojuši "Partiju iekšējās demokrātijas rokasgrāmatu", un caur „Vienotības” Saeimas frakciju esam iesnieguši labojumus vēlēšanu likumā, kā arī „Vienotība” piedāvā savu valsts reformu plānu, kurš atgriezīsies pie pārbaudītām vērtībām un padarīs valsts ierēdniecību neatkarīgu no mainīgo politiķu mirkļa iegribām.

Labēji centriskā „Vienotība”, piedāvājot progresīvās nodokļu izmaiņas, atvieglo darba ņēmējus solidāri pret pārējām iedzīvotāju grupām, vienlaicīgi padarot darba devēja nākotnes darbu paredzamu. Papildus nodokļu izmaiņām tiks pieņemta rinda likumu, lai nodrošinātu finanšu disciplīnu un šādi nepieļautu „septiņu trekno gadu” nekontrolētās orģijas. Sakārtojot valsts pārvaldi un nostiprinot sistēmu, kur nauda seko skolniekam un pacientam nevis pašvaldībai, beidzot tiks nodrošināta caurspīdīga valsts finanšu politika, lai ilgtermiņā radītu Latvijai savu „Skype”. 2012.-2013.g. reformu gaita ietaupītie līdzekļi tiks investēti, lai īstermiņā radītu jaunas darba vietas pakalpojumu, metālapstrādes, bioloģiskās lauksaimniecības un pārstrādes jomās, kā arī mežsaimniecības nozarē.

Salīdzinot ar citām ES dalībvalstīm, mēs esam vēl materiāli nabadzīga valsts, tāpēc būtu gudri atcerēties Londonas Ekonomikas Skolas (LSE) rektora Prof. Ralfa Dārendorfa teikto, „ka spēja nemainīties vienkārši ir bagāto privilēģija”. Kā ES dalībvalstij mums ir dota unikāla iespēja izveidot atvērtu un zinātņietilpīgu tautsaimniecību, un ar savam zināšanām, pieredzi un kontaktiem esmu pārliecināts, ka spēšu nodrošināt Latvijas nacionālo interešu aizstāvību Saeimas Eiropas lietu komisijā.

Vēlētājs ir karalis un politiķa profesija ir draņķīga. Par vēlēšanu sistēmām, Satversmes reformu vai tautas vēlētu prezidentu (12.lpp) šķēpi tiks lauzti, un esmu savu viedokli par to jau pietiekami skaidri izteicis. Mans uzdevums ir manas nākotnes vīzijas pieskaņot reālajai situācijai un piedāvāt izmērāmas rīcībpolitikas. Eiropeisku rīcībpolitiku pieņemšana ļautu decentralizēt birokrātisko izglītības sistēmu, ļautu atjaunot rūpniecību un intensificēt ražošanu bioloģiskajā lauksaimniecībā, kā arī mazināt Latvijas atkarību no ārējiem enerģijas piegādātājiem.

Ārkārtas vēlēšanas globālu pārmaiņu laikā, kur valstu kļūdas, dzīvojot novecojošu ideju varā, tiek sodītas ar paaugstinātu kredītprocentu likmēm un iedzīvotāju labklājības samazināšanos, ir pietiekami nopietns iemesls, lai izdarītu izvēli par piedalīšanos vēlēšanās. Vēlētāju aktīva līdzdalība pēc 48. Satversmes panta iedarbināšanas būtu ļoti apsveicama, jo 20 gadus pēc neatkarības atgūšanas ļautu Jums beidzot izvēlēties savus priekšstāvjus Saeimā bez oligarhu smadzeņu skalošanas kampaņām. Tāpēc kā „Vienotības” komandas pārstāvis būšu pagodināts pārstāvēt Rīgas vēlēšanu apgabala un Salaspils vēlētājus Saeimā un kalpot Latvijas izaugsmei!


Veiko Spolītis
Partijas „Vienotība” kandidāts No.33 Rīgas vēlēšanu apgabalā